Mikijelj za "Vijesti": Nema saradnje sa DPS-om i fantomskom listom

Admin | 15 May 2024

Mogu da obećam da ću isto onako kako sam preuzeo odgovornost da vratimo trajekt građanima i državi, tako ću beskompromisno pristupiti rješavanju problema urbanističkog haosa u Budvi, rekao je Mikijelj u razgovoru sa “Vijestima”
Mikijelj za "Vijesti": Nema saradnje sa DPS-om i fantomskom listom Mikijelj za "Vijesti": Nema saradnje sa DPS-om i fantomskom listom Fotografija je preuzeta sa interneta

“Nema saradnje sa DPS-om, njihovim satelitima i sa njima pridruženom fantomskom listom”, kazao je u razgovoru za “Vijesti” Mladen Mikijelj, nosilac liste “Za budućnost Budve - Budva otvoren grad” odgovorajući na pitanje da li će koalicija koju predvodi nakon izbora 26. maja razgovarati sa DPS-om, te da li su spremni i na postizbornu koaliciju sa listom “Budva naš grad” koju predvodi Nikola Jovanović.

Mikijeljevu široku koaliciju na vanrednim izborima čine Nova srpska demokratija (NSD), Demokratska narodna partija (DNP), Pokret za promjene (PzP), Socijalistička narodna partija (SNP), Ujedinjena Crna Gora, Prava Crna Gora, Slobodna Crna Gora, DEMOS i Radnička partija.

Uvjeren je da će izborni rezultat “Za budućnost Budve - Budva otvoreni grad” biti takav da će odlučivati sa kim žele da sarađuju poslije izbora.

“Kako bismo skladno i u jedinstvu radili na stvaranju stabilnosti u svakodnevnom životu građana, jer je to jedini način za napredak svakog od nas koji volimo Budvu. To je naš plan za budućnost Budve. Naša lista je otvorena za razgovore sa svim političkim grupama koje dijele naše principe: Jedinstvo, stabilnost i napredak za uspješnu budućnost Budve, ali za mene još važnije, spremnost da se preuzme odgovornost prema građanima.

DPS nikako nije opcija za saradnju zbog njihove ružne prošlosti, koju građani ne mogu da im oproste. Oni još uvijek vode retrogradnu politiku, pod uticajem Mila Đukanovića sa nacionalističkom retorikom proizvodnje podjela i zaštite tajkuna, a to moj tim i ja osjećamo svakoga dana. Mi i danas trpimo bezočne i strašne napade zbog trajekta, zbog plaža u Herceg Novom, zbog Luke Budva…”.

Predvodite koaliciju “Za budućnost Budve - Budva otvoreni grad”. Šta je to što nudite građanima kao viziju bolje Budve?

Budva je otvoreni grad i nastavićemo da je gradimo takvu – kao grad koji nije omeđen sitnim interesima pojedinaca, već je otvoren za sve koji vole Budvu i koji je vide kao svoj dom.

Grad u kojem preuzimamo odgovornost i povezujemo građane, a ne da dijelimo ljude zarad što dužeg ostanka na vlasti. Mi donosimo jedinstvo, stabilnost i napredak u živote svih nas, umjesto onih koji jedino žele vlast, stvarajući neizvijesnost i razbijajući jedinstvo svih nas koji volimo Budvu.

Budva se suočava sa velikim problemom urbanističkog haosa, koji iz godinu u godine, dok su se mijenjale vlasti, postaje sve izraženiji. Vidite li mogućnost sanacije prostora?

Potpuno ste u pravu. Nažalost, mi još uvijek nismo uspjeli da riješimo haos koji je kreiran skoro tri decenije. Da bismo ga riješili potrebna nam je saradnja sa nadležnim ministarstvom, koje će od juna voditi ministar iz naših redova. Zbog toga, sa punim pravom mogu da kažem da smo najbolja opcija za rješenje ovog problema koji nas opterećuje generacijama. Znate, kada imate 100 eura u novčaniku i potrošite pola, ostane vam 50 eura. Ali kada tih 50 eura uvećate za pola, vi nemate ponovo 100, već samo 75 eura. Isto je i sa urbanizmom, infrastrukturom, čistoćom i gotovo svakim problemom u Budvi.

Urbanistički haos jeste rezultat decenijske nebrige i korupcije koja je uspjela da razjedini ljude. Kada se otuđite od ljudi i kada počnete da mislite jedino o tome kako ćete za sebe što bolje da iskoristite svoj položaj, onda nastaje ovakav haos. Teško je to ispraviti, ali da budem iskren, ni mi nismo imali dovoljno hrabrosti i odlučnosti da iz korijena to mijenjamo.

Mogu da obećam da ću isto onako kako sam preuzeo odgovornost da vratimo trajekt građanima i državi, tako ću beskompromisno pristupiti rješavanju problema urbanističkog haosa u Budvi. Za razliku od njih, nama su ljudi u centru interesovanja. Rješavanje problema je preduslov za bilo kakav napredak Budve ka statusu turističke metropole cijelog Jadrana.

Jedan od primjera onoga što ćemo uraditi je izgradnja javnih garaža, pošto je saobraćaj dio cjelokupnog haosa u Budvi koji smo naslijedili od bivše vlasti. Dalje planiranje razvoja grada mora da spriječi betonizaciju Budve i stavi fokus na zelene površine i ekološki prihvatljivu infrastrukturu. Ono što takođe mogu da obećam je da se odluke o Budvi više neće donositi bez građana Budve. Ovdje mislim na sve građane, a ne samo na privilegovane i bliske bivšem režimu. Kroz različite mehanizme, omogućićemo građanima Budve da učestvuju u donošenju odluka o ključnim stvarima vezanim za grad, uključujući i urbanizam. Ojačaćemo mjesne zajednice i nevladine organizacije kako bismo obezbijedili najviši nivo uključenosti građana u procese od najvišeg interesa za njih.

Jedan od problema je i komunalni red, od buke do nekontrolisanog zauzimanja javnih površina. Da li Vi vidite rješenje?

Tako je i nije to najgore. Još gore je što kada građani zovu da prijave bilo koji komunalni problem, niko im se ne javlja, čak ni na telefon. Vjerujte mi, prvo što ću uraditi, jeste da ću reorganizovati komunalnu službu i inspekciju. Prije svega, biće razdvojene u dvije službe kako je i definisano zakonom, što sad nije slučaj, iz meni nepoznatih razloga. Uvešćemo sistem od 48 sati. To znači da će inspekcija u Budvi raditi 24 sata, da će svaki problem biti riješen u roku od 48 sati, a oni koji ne mogu biti riješeni u tom roku, inspekcija će imati obavezu da obavijesti podnosioca prijave i građane Budve o datumu do kojeg će taj problem biti riješen.

Prijavljeni problemi i njihov status će se objavljivati na posebnoj internet stranici kako bi svi građani mogli da imaju uvid u rad komunalnih službi. Neće biti više onoga “njega poznajem ili on je naš, pa ćemo zažmuriti na problem”. U otvorenoj Budvi neće biti povlašćenih, ni zapostavljenih. Postojanje komunalnog reda je neophodno kako bi Budva napredovala.

Opština Budva sa svojim preduzećima ima najglomazniji aparat, više od dvije hiljade zaposlenih. Kako vidite rješavanje ovog problema i stvaranja efikasne i funkcionalne administracije?

Preuzimamo odgovornost za stvaranje efikasne i odgovorne administracije koja je servis građanima, a ne teret.

Tačno je da tako izgleda da u opštini i preduzećima ima previše zaposlenih, ali moje iskustvo je potpuno drugačije. Znam da je velika većina njih vrijedna i odgovorna prema poslu i prema građanima Budve, ali neki njihovi šefovi ne znaju ili neće da rade svoj posao. Svuda gdje sam radio suočavao sam se sa tim problemom i rješavao sam ga veoma brzo i efikasno. Opštini i njenim preduzećima je potrebno mnogo zaposlenih jer smo već pričali sa kakvim se sve problemima suočavamo. Beton je nadvladao, urbanistički haos, saobraćajni haos, parkiranje, komunalni nered, ogromni socijalni problemi… sve to ne može da rješava jedna osoba, ali mnogo ljudi može i uradiće mnogo dobrih stvari.

Veliki dio opštinske imovine je uzurpiran, neke atraktivne nekretnine su u bescijenje prodate? Koji je vaš plan da Opština postane zaista domaćin i povrati izgubljeno?

Vašim pitanjem ste prepoznali još jedan veliki izazov koji je pred nama. Građani su se dugo borili za pravdu. Budva time donosi pravdu tako što ćemo se ujediniti oko interesa građana, tako što ćemo stvoriti stabilnost u gradu i tako donijeti napredak. To možemo da uradimo samo ako se domaćinski ponašamo, samo ako poštujemo svaki cent u budžetu, ako vodimo računa o svemu što je u vlasništvu građana Budve. Mi se na ovim izborima ne borimo da postanemo vlast, za razliku od DPS-a i njihove druge, saradničke fantomske liste. Mi na ovim izborima tražimo povjerenje od građana Budve da preuzmemo odgovornost i rješavamo probleme. To je naš doprinos izgradnji bolje budućnosti za sve građane, ali i želja da se odužimo Budvi za sve što nam daje.

Bonus video:

Tekst preuzet sa interneta ne oznacava nase miseljenje nase redakcije. Autor vijesti vijesti.me mi dajemo licno misljenje o svakoj vijesti.

Ocenjujemo vest sa 5/10
Ova vest ima 7946 karaktera sto je za 93% vece od proseka.
Ovo je trenutno 37889 vest

NE PROPUSTITE

Milovićev program "Čista desetka": Izgradnja bolnice, revitalizacija Sv. Stefana i zona za noćni provod

Poslanici raspravljaju o izmjenama Poslovnika; Ibrahimović: Predstavnici manjina znaju šta je dobro za njih

Eraković: Vlast želi politički podobne članove Savjeta ASK-a

DPS: Demokrate umjesto institucija vode glavnu riječ u Herceg Novom


Mladen Mikijelj DPS Demokratska partija socijalista Budva lokalni izbori lokalni izbori Budva Budva lokalni izbori NSD Nova srpska demokratija DNP Demokratska narodna partija Pokret za promjene PzP SNP Socijalistička narodna partija Ujedinjena Crna Gora Prava Crna Gora Demos Radnička partija Opština Budva Nikola Jovanović Budva naš grad lista Budva naš grad Za budućnost Budve - Budva otvoreni grad

KomentariOstavi komentarGrafik posecenosti • Najnovije
  Najcitanije
  Komentari

  • Cijene goriva u Crnoj Gori
  • Benzin 1.30€/l
  • Dizel 1.41€/l
  • TNG 0.90€
  • Pogledaj detaljnije..


  Najnovije vijesti