Mata Leao pobjednik AJP Montenegro Pro Opena

Admin | 11 Jun 2024

Članovi Mata Leao osvojili 56 medalja i pehar ukupnog pobjednika
Mata Leao pobjednik AJP Montenegro Pro Opena Mata Leao pobjednik AJP Montenegro Pro Opena Fotografija je preuzeta sa interneta

Članovi kluba brazilskog džiu-džicua, Mata Leao, osvojili su 56 medalja i pehar ukupnog pobjednika AJP Montenegro Pro Opena u okviru AJP svjetske lige, koji se proteklog vikenda odrzao u "Bemax areni" u Podgorici.

U konkurenciji 19 klubova iz 15 država u svim pojasevima i uzrastima, discipline Gi a No Gi, discipline samo za odrasle, klub Mata Leao osvojio je trofej za ukupno prvo mjesto sa 31 zlatnom medaljom, te 14 srebrnih i 11 bronzanih odličja.

Osvojili su 30.500 poena i iza sebe su ubjedljivo ostavili organizatora, Pit Bull i ekipu Kristian Cestaro iz Rusije.

Zlatne medalje osvojili su - seniori: Nikola Perović (black Gi i No Gi), Vuk Džudović (blue Gi i No Gi), Jelena Jovanović i Branka Mujović po dva zlata (blue Gi i No Gi), Aleksei Suškov (purple Gi), Aleksa Rašović, Miljan Marić i Zlata Ambrosimova (white).

Zlatni su bili i juniori/djeca: Balša Pelević, Dimitrije Jovićević, Miron Podgornov, Andrija Kaluđerović, Boško Zindović, Marko Maraš, Oleg Ilin, Boris Ilin, Balša Dondić, Oleksi Satalin, Jakov Vujović, Andrija Lekić, Vukan Kanura, Marijan Boljević, Dobrivoje Janković, Milana Jovićević, Nikša Đurović, Uroš Tomić i Petar Džudović.

Srebrne medalje su osvojili: Petar Ilin, Stefan Jovanović, Vasilije Stojović, Ivan Kilibarda, Andrija Mirković, Balša Sinđić, Aleksa Šuković, Aleksa Rašović, Anatoli Holozion, Ulazdimir Lapcinski, Ilja Dusakov, Mihail Nazarov, Aleksander i Ruslan Garipov.

Bronzane medalje su osvojili: Aleksandar Burzanović, Matija Korać, Matvei Reznik, Ivan Melokin, Viktor Grizitski (dvije bronze), Artjom Kvasov, Nikolai Lebedev, Oksana Tkačuk, Petar Banović i Elena Jovanović.

Sudija ispred kluba na ovom takmičenju bio je iskusni Srđan Bošković.

"U susret jubileju, 18 godina postojanja kluba, Mata Leao je pokazao da je više od kluba, da je jedna velika raznovrsna porodica svih uzrasta i nacionalnosti ujedinjena oko jednog prelijepog sporta. Čestitam svima na uspjesima, podvigu koji je samo jedan u nizu u ovoj godini, ali sa posebnom simbolikom. Odlične borbe, sportski duh i fer plej. Hvala vam na povjerenju i idemo dalje još bolje i jače", izjavio je trener Mladen Jokmanović.

Bonus video:

Tekst preuzet sa interneta ne oznacava nase miseljenje nase redakcije. Autor vijesti vijesti.me mi dajemo licno misljenje o svakoj vijesti.

Ocenjujemo vest sa 5/10
Ova vest ima 2280 karaktera sto je za 7% vece od proseka.
Ovo je trenutno 41218 vest

NE PROPUSTITE

Takmičari Stare Varoši osvojili dvije medalje na Evropskom prvenstvu

Mata Leao dominirao u Sarajevu - 28 medalja, 14 zlatnih i pehar za najbolju ekipu turnira