Prva nula od Vemblija 2021: "Trikolori" se ispromašivali, Damfris "ukrao" pobjedu Holandiji

Admin | 21 Jun 2024

Prvi put nakon 49 mečeva na evropskih prvenstvima jedan duel završen bez golova - "trikolori" i "lale" podijelili bodove koji znače praktično plasman u nokaut fazu
Prva nula od Vemblija 2021: "Trikolori" se ispromašivali, Damfris "ukrao" pobjedu Holandiji Prva nula od Vemblija 2021: "Trikolori" se ispromašivali, Damfris "ukrao" pobjedu Holandiji Fotografija je preuzeta sa interneta

Veliki rivali Engleska i Škotska odigrali su 18. juna 2021. na "Vembliju" meč bez golova i sve do noćas, kada je u pitanju Euro, mreže nisu mirovale...

Poslije ukupno 49 utakmica 0:0 je stiglo u utakmici u kojoj se to možda i nije mnogo očekivalo - Holandija i Francuska podijelile su bodove u Lajpcigu.

I to u okršaju koji je donio dosta šansi...

Posebno je uzbudljivo bilo na startu derbija grupe E - na jednoj strani najprije je zaprijetio Džeremi Frimpong, a na drugoj Antoan Grizman, da bi u 14. minutu "trikolori" promašili šansu utakmice.

Markus Tiram je majstorski petom "izbacio" odbranu Holandije, Adrijen Rabio je bio oči u oči na pet metara sa golmanom Bartom Ferbrugenom, ali umjesto da zatrese mrežu pokušao je da asistira Grizmanu kojem je dao loptu iza leđa.

HOW DID FRANCE NOT SCORE FROM THIS POSITION 😳 pic.twitter.com/EAxvXpOPdf

Samo dva minuta kasnije stigla je i najbolja šansa Holandije - Kodi Gakpo je odlično ušao sa lijeve strane, šutirao desnom nogom, ali je Majk Manjan odlično odbranio.

Nakon toga praktično da nije bilo šansi do 63. minuta, a onda je stiglo nekoliko u nizu trikolora - Orelijen Čuameni je iz dobre pozicije glavom šutirao iznad gola, Ferbrugen je majstorski još jednom zasutavio Grizmana, a pokušao je i Usman Dembele...

I dok su momci Didijea Dešana promašivali, mrežu je zatresla Holandija - činilo se da je Ćavi Simons u svom Lajpcigu donio vođstvo "lalama", ali mu je gol "ukrao" saigrač Denzen Damfris koji je zaboravio na vrijeme da izađe iz ofsajda, a kako je ometao golmana Manjana sudije su uz pomoć VAR-a morale da ponište gol.

Očekivalo se možda nakon toga još više od obje selekcije, ali odjednom je ritam pao, a po bod je i za Holandiju i Francusku značio praktično i plasman u nokaut fazu.

Bonus video:

Tekst preuzet sa interneta ne oznacava nase miseljenje nase redakcije. Autor vijesti vijesti.me mi dajemo licno misljenje o svakoj vijesti.

Ocenjujemo vest sa 10/10
Ova vest ima 1886 karaktera sto je za 30% vece od proseka.
Ovo je trenutno 42640 vest

NE PROPUSTITE

Jordanesku neće produžiti ugovor sa reprezentacijom Rumunije

Rodri pjevao "Gibraltar je španski", FS te zemlje prikuplja pravne savjete: Proslava je bila provokativna i uvredljiva

Španska armada je sve velike armije natjerala da se brane

Vilijams: Zahvalni smo, mi smo jedinstven tim

EURO 2024. Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024. Fudbalska reprezentacija Holandije Fudbalska reprezentacija Francuske Denzel Damfris Ćavi Simons Antoan Grizman